Sürücüler İçin Ramazan Uyarısı Var 27 Mayıs 2018

Sürücüler İçin Ramazan Uyarısı Var

Ramazan ayı ile sıkışık trafik özellikle oruç tutanları bir hayli etkiliyor. Sürücülere yönelik uyarı Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı tarafından geldi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, oruç nedeniyle sürücülerde meydana gelen dikkat dağılmasının kazaların en büyük nedenlerinden bir olduğunu belirterek, "Sürücüler ramazan ayında her zamankinden daha fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalı." ifadesini kullandı.

Apaydın, yazılı açıklamasında, ramazan ayının başlaması ve seçim çalışmalarının bu aya denk gelmesi nedeniyle sürücülere uyarılarda bulundu.

Oruç tutanların vücut şekerinin düşerek, reflekslerin zayıflayabileceğine işaret eden Apaydın, sürücülerden özellikle iftar saatlerine yakın zamanlarda dikkatli olmalarını istedi.

Apaydın, oruç nedeniyle sürücülerde meydana gelen dikkat dağılmasının kazaların en büyük nedenlerinden bir olduğunun altını çizerek, "Sürücüler ramazan ayında her zamankinden daha fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalı. Ay boyunca trafik kazalarından dolayı üzücü haber almamak için acele etmeden, trafik kurallarına uyarak araç sürülmeli. Bu yıl yapılacak erken genel seçim propaganda çalışmaları sırasında sinirlerin gerilmesine ramazan ayının hoşgörüsüne sığınarak, trafikte toleranslı olunmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Turizm yörelerinde yaşanan trafik yoğunluğunun bu yıl seçimler sebebiyle ülke genelinde de yaşanacağını vurgulayan Apaydın, bu trafik yoğunluğunda uzun yola çıkacakların sabahın erken saatlerini tercih etmelerini ve çok sıcakta yola çıkmamalarını istedi.