Ford Ticariler Yenilendi 27 Mayıs 2018

Ford Ticariler Yenilendi

Ford ticari araç piyasındaki konumuna önem verdiğini gerçekleştirdiği yenileme ile gösterdi. Ford ticari araç listesini ve yenileme özelliklerini yazımızda bulacaksınız.

Türkiye ve Avrupa’daki pazarlarında ticari araç liderliğini sürdüren Ford Otosan, hafif ve orta ticari araç ailesinin en yeni üyeleri ile ilk kez “aile fotoğrafı”verdi. Ford ticari araçların fiyatları 62 ile 206 bin TL arasında değişiyor.

Ford ticari araç ailesinin en yeni üyeleri Transit Courier, Transit Custom Van,Transit Van, Transit Connect, Transit Kamyonet, Ranger, TourneoCourier, Transit Minibüs, TourneoCustom ve Tourneo Connect modellerinin sahneye çıktığı lansmana Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk ev sahipliği yaptı. Ford hafif ve orta ticari araç ailesinin en yeni üyeleri, ilk kez yan yana durarak “aile fotoğrafı” verdi.

"Liderliğimizi devam ettiriyoruz"

Ford Otosan olarak “en genç ticari ailesini” sahneye çıkarmaktan gurur duyduklarını belirten Yücetürk yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ford Otosan olarak, 50 yılı aşkın süredir ürettiğimiz Transit ve sonrasında gelişen, büyüyen ticari araç ürün portföyümüzle Türkiye ve Avrupa pazarlarındaki ticari araç liderliğimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Geçen yıl, hafif ve orta ticari araç pazarında satışlarımızı 71.214 adede ve pazar payımızı yüzde 30,5’e yükselterek, Türkiye ticari araç pazarındaki liderliğimizi bir kez daha pekiştirdik. Avrupa pazarında ise Ford, son 2 yıldır devam ettirdiği pazar liderliğinin yanı sıra, son 25 yılın en iyi Ocak ayı satış başarısını da yakalayarak Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araç markası oldu.Ford ticari araçlarının ‘1 numara’ olmasının arkasında hem müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutmamız hem de kendimizi sürekli geliştirmemiz yatıyor. ”

Terzi dikimi çalışıyor

5000’den fazla versiyonla müşterinin ihtiyaçlarına uygun ürün teslim edebilme yeteneğine sahip olan Ford Otosan’ın ‘terzi dikimi’ inceliği ile müşteriye ihtiyaç duyduğu esnekliği sağladığını anlatan Yücetürk şöyle devam etti:

”Böylece özellikle şehir içerisinde, müşterilerimizin kullanım ihtiyaçlarına yönelik fonksiyonel çözümler sunuyoruz. Örneğin araçlarımız, sınıfındaki diğer araçlara kıyasla en geniş yükleme ve yük taşıma kapasitesi sunuyor. En geniş yan kapı açıklığı ve kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması ile yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlanıyor. Sürücü destek teknolojileri içinde standart olarak sunulan elektrikli katlanır ayna ise şehir içinde dar sokaklarda sürücülerin hareket kabiliyetini arttırıyor."

Yenilenen Ford ticari ailesi:

Transit Courier: “Sınıfının En Çok Satan Ticari Aracı”unvanını 2107 yılında da %37 pazar payı ile korudu. Düşük yakıt tüketimi ile işletme maliyetlerine destek olurken, sınıfının lideri olan 2,6 m3’lük yükleme hacmi, 2.6m’lik yükleme uzunluğu ve 650kg’ın üzerinde maksimum yükleme kapasitesi ile müşterilerin günlük iş hayatında kolaylık sağlıyor. Yenilenen ön tampon ve ızgarası ile daha dinamik bir görünüme kavuşan Transit Courier, 6 ileri hızlı şanzımanı ile geliştirilmiş sürüş konforu ve yakıt ekonomisi sunuyor. Birçok saklama gözü, akıllı cihaz istasyonu, USB şarj noktası ve kullanıcıların hayata bağlı kalmasını sağlayan Transit Courier, 3 yıl sınırsız kilometre garantisi ile segmentinde ilk ve tek olma özelliğine sahip.

Transit Custom Van: 2017 yılında elde ettiği%52 pazar payı ile “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını devam ettirdi. Transit Custom Van,105Ps ten 170Ps’e varan güç ve 360Nm den 405Nm’ye varan tork değerleriyle güçlü ve ekonomik motor seçenekleri sunuyor. Transit Custom Van, 2 litre 170Ps 405Nm’lik değerlere sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile ise bir önceki nesil motora göre %13’e varan yakıt avantajı sağlıyor. 6 m3’ten 8.3 m3’e varan yükleme hacmi, 3.3 m’lik yükleme uzunluğu ve 3400 kg’a varan maksimum yüklü ağırlığı ile sınıfında rakipsiz olan Transit Custom Van, Sync 3 teknolojisi ile mobil ofis konforu sağlıyor.

Transit Connect: Yenilenen yüzü, ön tampon ve ızgarası ile dinamik bir görünüme kavuşan ve tasarımı ile sınıfında öne çıkan Transit Connect,1,5 litre 100Ps ve çevre dostu Euro 6 emisyon seviyesine sahip motorla müşterilerin beklediği gücü sağlıyor. Akıllı Cihaz İstasyonu akıllı telefonların şarj ederken aynı zamanda navigasyon cihazı olarak da kullanılabiliyor. Syncile yenilikçi teknolojileri kullanıcılarına sunanTransit Connect da 3 yıl sınırsız kilometre garantisi ile segmentinde ilk ve tek olma özelliğini koruyor.

Transit Kamyonet: “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanını, 2017 yılında elde ettiği %75 pazar payı ile koruyor.Yeni 2.0 litre TDCi motoru ile daha yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini birleştirirken maliyetleridüşürmek için garanti süresini 3 yıl sınırsız kilometre olarak genişletiyor. 130 PS/385 Nm ve 170 PS/405 Nm iki farklı güç seçenekleri ihtiyaca göre seçim yapılabilmesini olanaklı kılıyor.

Ranger: Geçen yıl %13 paya sahip olan pikap pazarında yükselen bir performans sergileyen Ranger, 80cm’lik sınıfının lider sudan geçiş kapasitesi ile 2.2 litre 160Ps ve 3.2L 200Ps’lik güçlü motorlarıyla 3500 kg’a varan çekme kapasitesi ile öne çıkıyor. Sync3 teknolojisi ile kullanıcıların daima çevresine bağlı kalmasını sağlayan Ranger, yenilikçi teknolojisiyle konfor ve güvenliği artırıyor.

Tourneo Courier: 2014 yılının Mayıs ayında satışa sunulduğundan bu yana “Sınıfının En Çok Satan Aracı” unvanına sahip. 2017 yılında satılan 2 araçtan biri olanTourneoCourier, %49,7’lik pazar payı ile zirvedeki yerini korudu. Sınıfının en düşük yakıt tüketimini (3,7L/100km -start/stop ve 100km hız sınırlandırıcı ile) sağlayan TourneoCourier, 6 ileri hızlı şanzımanı ile geliştirilmiş sürüş konforu sağlıyor.

Transit Minibüs: 2017 yılındaki %35’lik Pazar payı ile “Minibüs Pazarının Lider Markası” olmayı sürdürdü. Yolcu kapasitesi 10+1’den 19+1’e varan seçeneklerle geniş bir ürün yelpazesi sunan Transit Minibüs, standart olarak sunulan yüksekliği ayarlanabilir 3 noktalı emniyet kemerleri ile her yaştaki yolcular güvenli seyahat sağlayarak segmentinde fark yaratıyor. Syncteknolojisi ve Sürücü Destek teknolojileri ile daha konforlu ve en üst düzeyde güvenli yolculuğu garanti eden Transit Minibüsdesegmentinde ilk ve tek olarak 3 yıl sınırsız kilometre garantisi veriyor.

TourneoCustom: 2012 yılının Mayıs ayında satışa sunulduğundan beri başarılı performansını devam ettiren TourneoCustom, 2017 yılında kendi pazarında %16,5’lık pay elde etti. Otomatik vitesi, Arka Havalı Süspansiyonu ile daha konforlu hale gelen TourneoCustom, 2 litre 170Ps 405Nm’lik değerlere sahip yeni nesil çevreci Ecoblue motoru ile bir önceki nesil motora göre %13’e varan yakıt avantajı sağlıyor. Yolcular, Sync3 teknolojisi ve arka yolcu kabininde 6 adet olmak üzere toplam 8 adet USB şarj noktası ile hayata daima bağlı kalıyor.

Tourneo Connect: 1.5L 120Ps ve çevre dostu Euro 6 emisyon seviyesine sahip motorla sunulanTourneo Connect, Akıllı Hız Sınırlandırıcı, 8 ileri hızlı otomatik şanzımanı ve segmentinde tek olan anahtarsız giriş sistemi ile güvenlik ve konfor sağlıyor. Kablosuz şarj istasyonunusegmentinde ilk olarak sunan Tourneo Connect, 8” dokunmatik ekran ve sesli komut sistemine sahip Sync3 teknolojisi ile yenilikçi teknolojileri kullanma imkânı tanıyor. Markanın fonksiyonel araçları 62 ile 143 bin TL, yolcu taşıyan hafif ticarileri ise 79 ile 206 bin TL arasında değişim gösteriyor.