Bosch Car Service 300 Nokta Hedefinde 27 Mayıs 2018

Bosch Car Service 300 Nokta Hedefinde

Bosch Car Service, şu anda Türkiye genelinde 56 ilde toplam 185 servis noktasına sahip bulunuyor. Bosch Car Service hedefinde ise Türkiye'deki servis hizmetleri ağını 300 noktaya ulaştırmak var.

Bosch Car Service’lerin oluşturduğu değer ve gelecek planları, Antalya’da düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında konuşuldu.

Antalya’da düzenlenen Bosch Car Service Türkiye Değerlendirme Toplantısına mobilitede dönüşüm ve gelecek konusu damgasını vurdu. Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi Bölge Direktörü Kıvanç Arman’ın ev sahipliğinde ‘Gelecek için hazır ol!” sloganıyla gerçekleştirilen toplantıya 185 Bosch Car Service yetkilisi katıldı. İki gün süren toplantılarda Bosch Car Service’lerin, iş kolunun Türkiye’de istikrarlı büyümesini perçinleyen en önemli güçlerden biri olduğu vurgulandı.

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, şirketin mobilite vizyonunun, ‘Otonom, emisyonsuz, kazasız, stressiz’ sürüş olduğunu hatırlatarak, Bosch Yedek Parça İş Birimi’nin ve Bosch Car Service’lerin bu vizyonun gerçekleşmesinde önemli rolü olduğunu vurguladı.

Kıvanç Arman ise konuşmasında Bosch Yedek Parça İş Birimi’nin her yıl çift haneli büyüdüğünü belirterek, “2017 yılını yüzde 34 ciro artışıyla kapattık. Bununla birlikte dağıtım ağımız ve bayi yapımız da her geçen gün büyüdü. Türkiye geneline yayılan Bosch Car Service’ler Türkiye’de istikrarlı büyümemizi pekiştiriyor. 2018 ve 2019 yılı için öncelikli amacımız, servis organizasyonumuzu hem ticari hem de binek araçlarda genişletmek ve hizmet kalitesini daha da iyileştirmek” dedi.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş da Bosch Car Service Türkiye Değerlendirme Toplantısına katılarak, dünya ve Türkiye ekonomisindeki son gelişmeler doğrultusunda gündemi değerlendirdi.

Toplantılarda ayrıca Bosch Car Service Türkiye organizasyonu, Bosch’un Etik ve Uyum Süreci, Servis Yönetim Süreçleri, Yedek Parça Dağıtım Kanalının Gelişimi hakkında bilgilendirme yapıldı. Bosch Car Service Bilinirlik Anketinin sonuçları açıklandı.

Hedef, 300 servis noktasına ulaşmak…

Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi, Türkiye’de 11 ürün gamında 140 bin kalemin üzerinde yedek parça sunuyor. Yaklaşık 15.000 üyesi bulunan, dünyanın en büyük bağımsız araç bakım ve onarım servis zinciri ‘Bosch Service’ organizasyonu da birimin sorumluluğunda faaliyet gösteriyor. Türkiye genelinde 56 ilde, toplam 185 servis noktası bulunuyor. 2020 yılına kadar Türkiye’nin 70 ilinde 300 servis noktasına ulaşılması hedefleniyor.

Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi, araç bakım ve onarım servislerine yedek parça sağlarken, her türlü arıza teşhis cihazı ve servis ekipmanlarını da sunmakta. Ürün yelpazesi içinde, orijinal ekipman kalitesinde, Bosch’un bünyesinde geliştirilmiş ve üretilmiş ürünler ile hizmetler yer almaktadır. Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi, 140 ülkedeki 18.000'in üzerinde çalışan ve küresel lojistik ağıyla yaklaşık 650.000 farklı yedek parçanın müşterilerine hızlı ve zamanında ulaştırılmasını sağlıyor.